Nowe blachodachówki płaskie!

Tematyka artykułu

Popularność płaskich dachówek ceramicznych oraz betonowych sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji blachodachówek imitujących takie pokrycie dachu. Ciekawe propozycje w ostatnim czasie zaprezentowały firmy Ruukki oraz Blachy Pruszyński.

 

Producenci blachodachówek podążają za rynkowymi trendami. Coraz więcej z producentów w swoim portfolio umieszcza produkty mające nawiązywać do płaskich pokryć ceramicznych oraz betonowych. Takie rozwiązanie wprowadziła m.in. firma Bud-Mat. W roku 2017 pojawiła się ich ciekawa propozycja płaskiej blachodachówki modułowej – Murano. Ciekawy design i przetłoczenia blachodachówki dwumodułowej sprawiły, że stała się ona jedną z podstawowych w ofercie Bud-matu.

 

RUUKKI HYYGGE

W tym roku pojawiły się dwie nowości, które oferują zupełnie inne podejście do montażu i konstrukcji blachodachówek płaskich. Pierwszą z nich była RUUKKI HYYGGE. Blachodachówka jednopanelowa o delikatnych przetłoczeniach, a także w wersji bez przetłoczeń. Jej design opiera się na geometrii i gładkiej fakturze. Na dachu tworzy efekt, który z daleka jest nie do odróżnienia od płaskich pokryć wykonanych z dachówek.

 

 

Nieduże przetłoczenia tej dachówki metalowej (w każdej blachodachówce są to miejsca newralgiczne) zdają egzamin dzięki zastosowaniu grubszej blachy do produkcji tej dachówki czyli 0,6 mm. Dodatkowo blachodachówka ta oferowana jest w powłoce RUUKKI 40, która daje 40-letnią gwarancję.

 

 

RUUKKI HYYGGE wyróżnia sposób montażu. Nie jest to typowa blachodachówka dwumodułowa. Jest ona montowana poprzez wpinanie kolejnych paneli od dołu, a wkręty mocujące są dokręcane do listy montażowej znajdującej się na łacie. Dzięki temu każdy panel jest solidnie zamocowany, wkręty nie są widoczne, a dach tworzy harmonijną całość. Dodatkowo RUUKKI HYYGGE oferuje pełną gamę obróbek z blachy. Zapewniają one zabezpieczenie całego dachu, które przy blachodachówkach płaskich były do tej pory elementem problematycznym. RUUKKI HYYGGE dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych tj. czarnym, graficie oraz antracycie.

 

 

PRUSZYŃSKI IRYD

Nowość od Blachy PRUSZYŃSKI czyli IRYD nawiązuje swym rozwiązaniem do już sprawdzonego panela z portfolio producenta czyli dobrze znanego REGLE. Jednakże nowy panel ma imitować dachówkę płaską. Co udaje się znakomicie. Ciekawe przetłoczenie wzmocnione delikatnym owalnym zarysem u góry panela tworzą bardzo ciekawą kompozycję na dachu.

 

 

IRYD dostępny jest w powłokach PURLAK i PURMAT z 30-letnią gwarancją. W przeciwieństwie do innych blachodachówek płaskich, dostępny jest w znacznie szerszej gamie kolorystycznej, w której znajduje się siedem kolorów. Dodatkową zaletą nowej propozycji od Blachy Pruszyński jest szybkość i łatwość montażu jej montażu.

 

 

Szerzej o nowych blachodachówkach możecie poczytać na stronach producentów:

RUUKKI HYYGGE

PRUSZYŃSKI IRYD