Jakie wybrać rolety do okien dachowych?

Tematyka artykułu

W przestrzeni poddasza istnieje ogromny potencjał aranżacyjny – można wykazać się w niej niebywałą kreatywnością. Ale stworzenie komfortowych warunków pod skosami to nie tylko stylowe wykończenie i piękne meble. Pomieszczenia zlokalizowane bezpośrednio pod dachem w większym stopniu niż te na niższych kondygnacjach, narażone są na nadmierne nasłonecznienie latem oraz wychłodzenie zimą, a także na skutki intensywnych zjawisk atmosferycznych, takich jak burze, czy opady gradu. Dobre samopoczucie osób korzystających z pomieszczeń na poddaszu w dużej mierze zależy zatem od właściwej regulacji dopływu światła do wnętrza, zapewnienia optymalnej temperatury oraz odpowiedniej wentylacji. W jaki sposób to osiągnąć? Między innymi wybierając okna dachowe wysokiej jakości i wyposażając je w akcesoria dodatkowe, w postaci prawidłowo dobranych rolet wewnętrznych i zewnętrznych. W ofercie firmy Roto znajduje się szeroki wachlarz rozwiązań z obydwu tych kategorii, pasujących idealnie do każdego okna dachowego Roto.

 

Rolety wewnętrzne, tak indywidualne, jak właściciele okien.

Najczęściej wybieraną formą zabezpieczenia przed intensywnym światłem słonecznym są rolety wewnętrzne. Pozwalają one w prosty i wygodny sposób zaciemnić pomieszczenie, a jednocześnie, dzięki nowoczesnemu wzornictwu i bogatej palecie wzorów, stanowią dodatkowy stylowy element wyposażenia wnętrza. W zależności od indywidualnych potrzeb, w ramach oferty Roto można zdecydować się na rolety zaciemniające, rolety dzienne standard lub Exclusiv, rolety plisowane lub żaluzje; wszystkie dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. W przypadku, gdy okna usytuowane są w trudno dostępnych miejscach, Roto poleca dodatkowe rozwiązania: drążek teleskopowy lub rolety sterowane elektrycznie. Wszystkie produkty są idealnie dopasowane do okien dachowych Roto, a w przypadku rolet manualnych, dzięki nowemu systemowi „Easy Fit” montaż jest bezpieczny i dziecinnie prosty, zawsze w jakości premium.
Dla optymalnych korzyści użytkowników okien dachowych, warto połączyć rolety wewnętrzne z roletami zewnętrznymi Roto, które zapewnią dodatkową ochronę przed intensywnym światłem dziennym i nagrzewaniem pomieszczenia, tworząc naturalną klimatyzację.

 

Rolety i markizy zewnętrzne, idealnie dopasowane uzupełnienie okien.

W parze z roletami wewnętrznymi, akcesoria zewnętrzne Roto tworzą idealne połączenie zapewniające maksymalny komfort użytkowania. Najbardziej skuteczne zabezpieczenie przed gorącem zapewniają zewnętrzne rolety, które chronią również przed zimowym chłodem czy gradem, pozwalają na odpowiednie zaciemnienie wnętrza podczas snu, a także stanowią dodatkową barierę antywłamaniową. Z kolei markizy wyposażone są w tkaninę zapewniającą niezawodną ochronę przed upałem, jednocześnie przepuszczając światło o łagodnym natężeniu, optymalnie dopasowanym do potrzeb mieszkaniowych i pracy. Akcesoria zewnętrzne Roto są łatwe w obsłudze, a dodatkowo, mogą być zintegrowane z elektronicznym systemem automatyki domowej. Dodatkowo, rolety i markizy solarne są wyposażone w funkcję szybkiego ładowania „Easy Charge”, dzięki której są zawsze gotowe do użycia. Funkcja ta pozwala na samodzielne wyjęcie i ładowanie baterii przez końcówkę micro USB w sytuacji, gdy ilość promieni słonecznych jest zbyt mała do jej samodzielnego naładowania. Kolejnym atutem rolet solarnych Roto jest łatwy montaż bez wiercenia w ramie okna.
Każde z rozwiązań Roto gwarantuje pełną funkcjonalność nawet przy otwartym oknie. Obowiązuje tu zasada: możliwe są niemal wszystkie rozmiary i warianty, zarówno manualne, jak i z napędem elektrycznym. Wszystko po to, by spełnić potrzeby użytkowników.

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:

https://www.roto-oknadachowe.pl/wymiana-okien-dachowych-roto.html