Dlaczego warto zastosować oryginalne klamry podczas montażu dachówek płaskich?

Tematyka artykułu

Dachówki płaskie, ze względu na swój kształt, wymagają zastosowania podczas montażu odpowiednich klamer. Płytsze zazwyczaj zakładki wymagają zastosowania cieńszych, specjalnie wyprofilowanych klamer mocujących.

Wszystkie klamry dla dachówek płaskich z oferty marki CREATON są specjalnie ukształtowane i nieco cieńsze niż tradycyjne, powszechnie dostępne na rynku. Wykonane są w ten sposób, by ich zakończenia „chowały się” w wycięciach bocznych zamka dachówki.

Dzięki temu mocowanie kolejnej nie skutkuje jej odstawaniem. W ofercie marki CREATON znajdziemy oryginalne klamry wbijane, dedykowane dachówkom SIMPLA i KAPSTADT, jak i wyjątkowo szybkie w montażu – podwieszane, dla dachówki SIMPLA:

  • Klamra wbijana, wykonana z wysokiej jakości stopu cynku i aluminium stosownych m.in. do produkcji panewek łożysk ślizgowych, ma bardzo wysoką wytrzymałość i odporność na rdzę. Posiada spłaszczone zakończenie idealnie dopasowane do wycięcia bocznego zamka dachówki. Dzięki ostremu zakończeniu z odpowiednio ukształtowanymi wypustkami, łatwo wbija się ją w łatę, uzyskując trwałe połączenie, bez obawy, że się wysunie.
  • Klamrę podwieszaną wykonano z mocnej i elastycznej stali kwasoodpornej o zredukowanym przekroju. Cienkie, wyprofilowane zakończenie, podobnie jak w przypadku klamry wbijanej, nie powoduje unoszenia się kolejnej dachówki. Dokładnie tak samo pasuje do wycięcia bocznego zamka. Właściwie zaprojektowany drugi koniec daje pewność stabilnego mocowania poprzez mocne zahaczenie o łatę dachową.

Dobrze dobrane rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo, trwałość i wysokie walory estetyczne połaci. Dzięki zastosowaniu oryginalnych klamer wbijanych lub podwieszanych możemy mieć pewność, że wszystkie dachówki płaskie będą zamocowane równo i precyzyjnie.