Koelner

Koelner

KOELNER

Spółka Koelner Polska Sp. z o.o. posiada rozbudowaną sieć dystrybucji poprzez oddziały w Polsce: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Poznań, Kraków, Szczecin, Lubartów i Wrocław. Koelner Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, narzędzi ręcznych i elektronarzędzi występujących pod markami światowych producentów oraz pod marką własną Koelner. Oferowane przez nas produkty przeznaczone są głównie do zastosowań profesjonalnych, ale również do wykorzystania w domu i ogrodzie. Ofertę wzbogacają obecnie produkty marki Rawlplug, jednej z najsilniejszych marek w branży, za którą stoi blisko stuletnia historia i doświadczenie konstruktorów z Wielkiej Brytanii.

W naszych centrach badawczych zlokalizowanych w Europie prowadzone są ciągłe badania, które w powiązaniu z nowoczesnymi technologiami umożliwiają nieustanne doskonalenie i rozwój produktów. Inżynierowie - Konsultanci , w ramach usługi profesjonalnego doradztwa technicznego, są gotowi do udzielania Klientom merytorycznego wsparcia w zakresie optymalnych zastosowań naszych produktów.

 

 

 

Umożliwiamy przeprowadzanie testów zarówno polowych jak i laboratoryjnych, w przypadkach, gdy stosowanie produktów odbiega od ogólnie przyjętych w aprobatach czy normach warunków. Oferujemy również pomoc przy procesach projektowych poprzez ogólnodostępny program do obliczeń nośności kotew chemicznych i mechanicznych oraz specjalistyczny program do obliczeń dla zamocowań termoizolacji i hydroizolacji na dachach płaskich.

W ramach swojej działalności Koelner Polska Sp. z o.o. prowadzi szkolenia techniczne dla Partnerów i Klientów, zajmujących się zagadnieniami projektowymi oraz szkolenia dla firm wykonawczych i wyspecjalizowanych dystrybutorów. Poza bezpośrednimi szkoleniami produktowymi wspieramy również konferencje i seminaria tematyczne z zakresu budownictwa, organizowane przez wyższe uczelnie i organizacje związane z tą branżą. Spółka jest wieloletnim sponsorem Ogólnopolskiej Konferencji „Warsztat Pracy Projektanta Konstrukcji", członkiem stowarzyszeń DAFA i SSO, partnerem regionalnych izb PZITB.

 

ZAMOCOWANIA BUDOWLANE

KOELNER to polska marka zamocowań budowlanych o ponad 30-letniej historii i tradycji. KOELNER zajmuje się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości rozwiązań z zakresu technik zamocowań, sprawdzonych i stosowanych przez profesjonalistów w dużych inwestycjach oraz cenionych przez użytkowników indywidualnych.

W ofercie produktów KOELNER znajdują się:

 • łączniki izolacji fasadowych
 • systemy montażu dachów płaskich
 • łączniki samowiercące
 • łączniki ciesielskie
 • łączniki do szybkiego montażu i systemów suchej zabudowy.

Od wielu lat produkty marki KOELNER są znane i cenione nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach całej Europy. Systemy łączników dachowych i izolacji fasadowych znajdują coraz szersze uznanie w krajach takich jak Francja, Wielka Brytania i Rosja.

 

 
 

RAWLPLUG

 
Innowacyjne rozwiązania cieszące się uznaniem na całym świecie
 
 
 

Historia marki Rawlplug sięga 1911 roku, kiedy John Rawlings, jej późniejszy założyciel, wynalazł i opatentował pierwszy na świecie kołek rozporowy. Po sukcesie rewolucyjnego produktu w Europie, marka w niedługim czasie zyskała miano producenta pierwszych i niezawodnych zamocowań na światowych rynkach.

 

 

Od początku istnienia Rawlplug kładzie nacisk na jakość i innowacyjność swoich produktów, rozwijając centra badawcze w Glasgow, Wrocławiu i Łańcucie. W poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań zespoły R&D złożone z doświadczonych inżynierów, projektują produkty do różnego rodzaju podłoży i zastosowań. Pionierskie rozwiązania Rawlplug, znajdujące naśladowców na całym świecie, od ponad 100 lat wyznaczają kierunek rozwoju rynku zamocowań.

Produkty Rawlplug są dziś stosowane w budownictwie, energetyce, motoryzacji, przemyśle maszynowym i elektromaszynowym, wydobywczym, stoczniowym, drogowym oraz drzewnym. Obejmują obecnie ok. 30 tys. aktywnych pozycji produktowych, podzielonych na 3 główne grupy:

 

Narzędzia i elektronarzędzia - RAWLPLUG:

Narzędzia i akcesoria do montażu bezpośredniego powstają przy wykorzystaniu najnowszych technologii oraz zachowaniu szczególnych wymagań jakościowych. Dostarczamy rozwiązania niezawodne, których bezpieczeństwo poddajemy nieustannej kontroli, by zapewnić najwyższe parametry i satysfakcję użytkowników.

 • gwoździarki gazowe – zaawansowane narzędzia przeznaczone do prac budowlanych, polecane szczególnie przez dekarzy, cieśli, wykończeniowców, stolarzy, instalatorów i elektryków. W tej grupie asortymentowej znajdują się zapewniające pełną swobodę pracy sztyfciarki, gwoździarki do drewna oraz osadzak do betonu i stali.
 • gwoździarki pneumatyczne – nowoczesna technika narzędzi dla branży przemysłowej i budowlanej, którą wyróżnia specjalistyczna konstrukcja, gwarantująca wydajność oraz bezpieczeństwo pracy. W skład oferty wchodzą gwoździarki konstrukcyjne oraz bębnowe do produkcji palet i opakowań, innowacyjny pneumatyczny osadzak do betonu i stali oraz dwie wyspecjalizowane maszyny – do montażu łączników ciesielskich i gontów bitumicznych.
 • kompresory - zaprojektowane zarówno dla użytkowników półprofesjonalnych, jak i dla majsterkowiczów. Wyposażone w silniki o niskich oporach rozruchu, precyzyjną regulację parametrów, standardowe złącze i łatwo dostępne zawory spustowe i zawory bezpieczeństwa. Najwyższej jakości podzespoły zapewniają wysokim poziom niezawodności i niskie koszty eksploatacji.
 • gwoździe i akcesoria – nieustannie rozwijana grupa produktów, poddawana regularnym analizom w naszych laboratoriach, w tym badaniom w komorze solnej, testom mechanicznym na wyrywanie i zginanie.
 • akcesoria instalacyjne – gama łatwych w montażu uchwytów do rur i kabli oraz akcesoriów instalacyjnych.
 • wiązarki do zbrojeń – automatyczne, bezprzewodowe rozwiązanie dla wydajnego i wygodnego wykonywania zbrojeń budowlanych, poprawiające komfort pracy.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.rawlplug.com/pl/produkty/techniki-montazu-recznego-i-bezposredniego

 

 

 

 

Wkręty:

Oferta Rawlplug w zakresie wkrętów obejmuje dwie grupy produktowe: wkręty konstrukcyjne do drewna oraz wkręty do płyt wiórowych i drewna. Są one wykonane z węglowej stali hartowanej powierzchniowo z elektrolitycznie naniesioną warstwą ocynku o grubości 5 um. Takie wykończenie gwarantuje niezmienne właściwości mechaniczne i trwałość podczas wieloletniej eksploatacji.

Nasze wkręty wyposażone zostały w specjalny frez wiercący, który pozwala pominąć uprzednie wiercenie w konstrukcji i mocowanym materiale. Zabezpiecza również przed pękaniem powierzchni podłoża. Gwint na części trzpienia wkrętu gwarantuje pewne dociskanie do podłoża eliminując powstawanie niepotrzebnych dylatacji.

Parametry techniczne oraz doskonała jakość produktów w tej kategorii zostały potwierdzone badaniami inżynierów w naszych własnych centrach badawczo-rozwojowych.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.rawlplug.com/pl/produkty/wkrety

 

 

 

Piany i uszczelniacze:

Piany poliuretanowe oraz szeroki wachlarz uszczelniaczy należą do najszybciej rozwijających się linii produktów Rawlplug.

Klienci na całym świecie doceniają naszą chemię budowlaną, ponieważ stosujemy w jej produkcji najlepsze surowce oraz nowe technologie, zapewniające maksymalną wydajność produktów i sprawną realizację inwestycji.

Wszystkie piany Rawlplug wytwarzane są zgodnie z aktualnymi przepisami UE, które są gwarancją niestosowanie składników niebezpiecznych dla zdrowia użytkownika oraz środowiska.

Nasz dział badawczo-rozwojowy nieustannie analizuje tę kategorię produkową, dzięki czemu systematycznie weryfikujemy ich właściwości. Odpowiadamy dzięki temu na nieustannie wzrastające potrzeby rynku budowlanego oraz zmieniające się trendy.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.rawlplug.com/pl/produkty/piany-i-uszczelniacze

 

 
 
 

Kotwy:

Rodzaje kotew mechanicznych:

 • kotwy z rozporem kontrolowanym momentem dokręcającym,
 • kotwy z rozporem kontrolowanym przemieszczeniem.

Kotwy z rozporem kontrolowanym momentem dokręcającym
Wyróżnia je sposób montażu polegający na rozporze tulei lub opaski, mającym miejsce pod wpływem działania momentu dokręcającego. W efekcie kotwa stabilizuje się w podłożu dzięki sile tarcia pomiędzy elementem rozprężnym a ściankami otworu, co umożliwia przeniesienie wymaganego obciążenia. Stosowanie właściwego momentu dokręcania jest kluczowe w bezpiecznym funkcjonowaniu zamocowania.

Wyróżniamy wśród nich kotwy opaskowe, segmentowe, do najwyższych obciążeń i wkręcane (wkręty do betonu).

Kotwy z rozporem kontrolowanym przemieszczeniem
Ten typ kotew mechanicznych posiada tuleje kotwiące z gwintem wewnętrznym, które umożliwiają płytkie osadzanie i bezkolizyjny montaż w podłożu żelbetowym czy półpełnym. Ich działanie polega na rozpieraniu po wbiciu stalowego klina w rozszerzalną tuleję. Gwint umieszczony w jej wnętrzu umożliwia instalowanie gwintowanych prętów, śrub lub kołków.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.rawlplug.com/pl/produkty/kotwy-mechaniczne

 

 

 

Zamocowania fasadowe:

Zamocowania termoizolacji fasadowych gwarantują bezpieczne kotwienie w każdym podłożu oraz zapewniają mechaniczną stabilizację całego układu ociepleniowego. Ich parametry techniczne zostały zweryfikowane we współpracy z producentami i wykonawcami systemów ociepleń, których udział w procesie kształtowania i udoskonalania produktów wyróżnia naszą ofertę.

Czerpiąc z blisko 30 lat doświadczeń w tym segmencie zamocowań, wypracowaliśmy dla ich powstawania i eksploatacji kompleksowy proces. Korzystając z własnych zasobów projektujemy, produkujemy, sprzedajemy i zapewniamy pełny serwis łączników, dzięki czemu nasza oferta cieszy się ogromnym zaufaniem na całym świecie.

Jak wybrać optymalny łącznik do termoizolacji fasadowej?
Podczas wyboru właściwego systemu zamocowania warstw termoizolacji należy zwrócić uwagę na sześć podstawowych kryteriów:

 • rodzaj podłoża,
 • nośność charakterystyczną,
 • montaż głęboki za pomocą „docieplenia warstwą izolacji" talerza łącznika,
 • głębokość zakotwienia łącznika,
 • punktową przenikalność termiczną trzpienia,
 • sztywność talerza łącznika.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.rawlplug.com/pl/produkty/zamocowania-termoizolacji-fasadowych

 
 
 
 

MODECO

Narzędzia ręczne i elektronarzędzia dobrej jakości, oferowane w przystępnej cenie

 

 

 

 

Modeco cieszy się zaufaniem użytkowników już od blisko 25 lat. Od początku kojarzona jest z narzędziami i elektronarzędziami dobrej jakości, które wyróżnia trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz estetyczny wygląd.

Obecnie Modeco łączy w sobie trzy segmenty produktowe, których asortyment dopasowany jest do potrzeb zróżnicowanych grup użytkowników.

 

MODECO EXPERT

 

 

Rozwiązania dla wymagających rzemieślników i majsterkowiczów
Modeco Expert to dynamicznie rozwijająca się marka narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Ofertę stanowią starannie wyselekcjonowane narzędzia, produkowane zarówno w Europie jak i na Dalekim Wschodzie. Expert to podstawowe narzędzia ręczne, jak wkrętaki, czy szczypce, ale również najwyższej jakości narzędzia budowlane, mechaniczne i pomiarowe oraz akcesoria BHP. Elektronarzędzia Modeco Expert cechuje dbałość o wygodę użytkownika, ergonomia, trwałość i pomysłowość w doborze funkcji.

 

 

 

Narzędzia i elektronarzędzia Modeco Expert to sprzęt kierowany do rzemieślników i wymagających majsterkowiczów. To narzędzia dla każdego eksperta, zarówno w domu, jak i zakładzie rzemieślniczym, świadczącym wszelkiego rodzaju usługi.

Wyróżnikami marki Modeco Expert są szeroki asortyment, wysoka jakość, trwałość i ergonomia. Wieloletnie doświadczenie zespołu budującego ofertę, gwarantuje znajomość oczekiwań klientów.

Produkty spod znaku Expert:

 • elektronarzędzia,

 • akcesoria do elektronarzędzi,

 • podstawowe narzędzia ręczne,

 • wysokiej jakości narzędzia budowlane,

 • nowoczesne urządzenia mechaniczne i artykuły motoryzacyjne,

 • precyzyjne narzędzia pomiarowe,

 • narzędzia tnące,

 • akcesoria ochronne,

 • akcesoria do narzędzi,

 • akcesoria BHP.

 

MODECO HOME

 

 

 

Niezbędne w domowej skrzynce z narzędziami
Modeco Home to narzędzia ręczne, niezbędne w każdym domu oraz przyjazne dla rzemieślników, poszukujących niskobudżetowych narzędzi. To szeroki asortyment narzędzi podstawowych takich jak: wkrętaki, szczypce czy młotki, ale również kielnie, szpachle czy pace, których poszukują użytkownicy oczekujący tanich narzędzi do pracy. Można nimi naprawić domową usterkę, rower, czy inny sprzęt wymagający naprawy, ale również dokonać remontu łazienki, czy wykonać drobne prace remontowe.

Narzędzia Modeco Home to niezbędne wyposażenie każdej domowej skrzynki narzędziowej. Dobra jakoś oraz niska cena sprawiają, że sięgają po nie również rzemieślnicy poszukujący tanich narzędzi do pracy.

Głównymi cechami oferty Modeco Home są dobra jakość, estetyka oraz atrakcyjna cena. Wieloletnie doświadczenie zespołu, budującego ofertę, gwarantuje znajomość oczekiwań klientów oraz daje pewność wysokiej jakości.

 

 

 

Oferta Modeco Home:

 • podstawowe narzędzia ręczne,
 • narzędzia pomiarowe,
 • standardowe narzędzia budowlane: np. kielnie, szpachle, pace,
 • narzędzia malarskie,
 • narzędzia tnące,
 • okucia budowlane,
 • akcesoria do narzędzi,
 • akcesoria ochronne.

 

MODECO GARDEN

 

 

 

Przyjemna praca w ogrodzie i nie tylko
Modeco Garden to marka dla ludzi czerpiących przyjemność w pracy w ogrodzie. To narzędzia dla kobiet pielęgnujących ogrody oraz mężczyzn wspierających je w cięższych pracach w przydomowym gospodarstwie.

Dobra jakość, estetyka oraz atrakcyjny design sprawiają, że narzędzia Modeco Garden cieszą się zaufaniem i popularnością. Estetyczne oraz nawiązujące do potrzeb klientów opakowania pomagają w dystrybucji. Modeco Garden wyróżnia atrakcyjna cena i ciekawa kolorystyka.

 

 

Produkty Modeco Garden:

 • narzędzia tnące – np. sekatory, piły, siekiery,
 • narzędzia do prac ziemnych – np. łopaty, widły, grabie,
 • akcesoria do prac w ogrodzie – np. rękawice ogrodowe.

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA: https://www.koelnerpolska.pl/modeco/informacje

 

Korzystanie z serwisu edekarz.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityka prywatności.
Copyright © 2012-2018 by Tecta Sp. z o.o.