Precyzyjny montaż konstrukcji drewnianych z wkrętami PROCUT

Tematyka artykułu

Konstrukcje drewniane, niezależnie od ich zastosowania, muszą spełniać wysokie standardy. Z tego względu Rawlplug, będąc czołowym polskim producentem zamocowań, opracował gamę wkrętów PROCUT, które są odpowiedzią na oczekiwania rynku.

Drewno cieszy się popularnością w różnych obszarach z uwagi na swoją estetykę i właściwości fizyczne. Z tego też względu jest chętnie wykorzystywane również w budownictwie. Ma zastosowanie m.in. w wielkowymiarowych konstrukcjach drewnianych oraz w obiektach takich jak: wystawiennicze, biurowe, rekreacyjne, sportowe, przemysłowe czy rolne. 

Przewaga wkrętów Rawlplug

Wkręty konstrukcyjne polskiego producenta występują w 5 wariantach, a każdy z nich w kilku rozmiarach. 

Warianty wkrętów PROCUT:

  • R-PTX – łeb stożkowy, gwint częściowy
  • R-PTK – łeb podkładowy, gwint częściowy
  • R-PVS – łeb stożkowy, gwint pełny
  • R-PVZ – łeb cylindryczny, gwint pełny
  • R-PCZ – łeb cylindryczny, gwint podwójny

 

 

Tym, co je wyróżnia są głównie unikalne detale konstrukcyjne. Dla przykładu – przeciwległe karby mają wpływ na to, że wkręty nie niszczą drewna. To sprawia, że prędkość montażu jest o 30% szybsza i bardziej komfortowa bowiem włókna są rozsuwane przy wykorzystaniu naturalnej elastyczności drewna. 

Co więcej, warianty produktu pozwalają idealnie dopasować go do danej aplikacji, zarówno do pracy z drewnem jak i płytami wiórowymi czy sklejką. Różne rodzaje łbów gwarantują precyzyjne dopasowanie do wymogów aplikacji. Umożliwiają m.in. zlicowanie wkręta, zapewniają docisk elementu mocowanego jak również zagłębienie wkręta w podłożu.  Ponadto PROCUT to rozwiązanie idealne zarówno dla specjalistów jak i domowych majsterkowiczów, bo szeroki zakres dostępnych rozmiarów czyni te wkręty niezwykle uniwersalnymi. 

Zobacz, dlaczego warto wybrać PROCUT


Profesjonalne wsparcie

Firma Rawlplug opracowała również darmową aplikację EasyFix (do pobrania na stronie https://easyfix.rawlplug.com/pl/), w której znalazło się miejsce na moduł obliczeniowy DREWNO. Pozwala on wykonać bardzo szczegółowe obliczenia w czasie rzeczywistym. Z pomocą programu zoptymalizujemy połączenia konstrukcji i to w oparciu o wytyczne norm europejskich. EasyFix wyliczy również ilość wkrętów potrzebnych w danej aplikacji oraz wskaże ich prawidłowe rozmieszczenie. 

Gamę wkrętów PROCUT uzupełniają akcesoria oraz elektronarzędzia Rawlplug. Projektując wkręty postawiono na nowy rodzaj gniazda typu T, które w połączeniu z grotami Rawlplug RT-BIT zapewniają ciasne spasowanie i optymalną transmisję momentu dokręcania. To umożliwia montaż jedną ręką, podczas gdy druga ręka podtrzymuje element mocowany.

Osoby na co dzień pracujące z systemem wkrętów PROCUT doceniają wszechstronność tego rozwiązania połączoną z najwyższej klasy trwałością i gwarancją bezpieczeństwa.