Polska firma Budmat Bogdan Więcek przejęła Samesor Oy

Tematyka artykułu

Polska firma Budmat Bogdan Więcek przejęła Samesor Oy, fińskiego twórcę innowacji w segmencie produkcji maszyn profilujących

Budmat Bogdan Więcek, jedna z wiodących firm w Polsce specjalizujących się w branży budowlanej, w zakresie produkcji i dostawy dachów stalowych, systemów rynnowych oraz konstrukcji wsporczych dla fotowoltaiki sfinalizowała transakcję zakupu 100% udziałów w fińskiej firmie Samesor Oy. To ważny krok w rozwoju obu przedsiębiorstw, który otwiera nowe możliwości zarówno dla klientów, jak i pracowników obu podmiotów.

Samesor Oy to fińska firma z bogatą, 60- letnią historią w branży maszynowej. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologii do profilowania blach stalowych. Jej dotychczasowy dorobek to ponad 1000 maszyn do produkcji blachodachówek, blach trapezowych i innych profili budowlanych dostępnych na rynkach 67 krajów całego świata.

Dzięki temu zakupowi Budmat Bogdan Więcek zyskuje dostęp do nowoczesnych technologii i unikalnego know-how, które umożliwią dalsze inwestycje w nowatorskie rozwiązania dla branży dachowej. Z kolei dla Samesor Oy przejęcie przez tak renomowaną firmę, jak Budmat, oznacza szersze otwarcie drzwi do polskiego rynku oraz możliwość intensywnej ekspansji na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Również rynek budowlany zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, zyska wiele na tym połączeniu. Po pierwsze, klienci grupy Budmat otrzymają dostęp do jeszcze wyższej jakości produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a przedsiębiorstwa budowlane będą mogły skorzystać z oferty „szytych na miarę” nowoczesnych maszyn, co w konsekwencji pozwoli im przyspieszyć i usprawnić wiele procesów produkcyjnych.

Ponadto, integracja obu firm to szansa na synergię w zakresie badań i rozwoju, co przekłada się na szybsze wprowadzanie innowacji na rynek. Współpraca między zespołami z Polski i Finlandii prowadzić będzie również do wymiany doświadczeń i wiedzy, co zapewne w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści obu stronom.

 

 

Przejęcie Samesor Oy przez Budmat Bogdan Więcek to dowód na ambicje firmy w zakresie ekspansji i dążenia do pozycji lidera na europejskim rynku. To również znak, że polskie przedsiębiorstwa są gotowe inwestować w nowoczesne technologie i rozwijać się na arenie międzynarodowej.

Podsumowując, transakcja ta, to znaczący krok naprzód dla obu firm. Dla Samesor Oy to szansa na rozszerzenie swojej obecności w Europie, a dla Budmat – okazja do wzmocnienia pozycji lidera na rynku pokryć dachowych oraz dostępu do nowych technologii. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje dotyczące integracji firm i nowych możliwości, które przyniesie to połączenie.