Odśnieżanie dachów Bydgoszcz

i woj. kujawsko-pomorskie Firmy zajmujące się odśnieżaniem dachów - Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie

M Dach

Dekarz-cieśla (Łódź, Rojna 54/27)
Obszar:
Kujawsko-Pomorskie, Polska i okolice
Zakres usług:
Odśnieżanie dachów
Doświadczenie:
23 lat na rynku, ponad 110 inwestycji Członek PSD:od 2005 r.
Referencje:
34 obiekty referencyjne, 85 zdjęcia
Dobry dekarz

EK-BUD

Dekarz-cieśla (Chojnice, ul. Bytowska 21)
Obszar:
Kujawsko-Pomorskie i okolice
Zakres usług:
Odśnieżanie dachów
Doświadczenie:
49 lat na rynku, ponad 900 inwestycji
Referencje:
19 obiekty referencyjne, 120 zdjęcia
Dobry dekarz
WERNER

Odśnieżanie dachu w Bydgoszczy – firma czy osoby prywatne?

Na właścicielach budynków spoczywa, zgodnie z ustawą o prawie budowlanym, obowiązek dbania o swoją posesję. Wedle najświeższych zapisów dotyczy to po pierwsze utrzymania należytego porządku, a po drugie usuwania wszelkich zagrożeń ze strony czynników atmosferycznych i zewnętrznych, jakie mogą spowodować naruszenie konstrukcji budowlanej lub stanowić niebezpieczeństwo dla ludzi. Jedną z okoliczności, jaką przewidują przepisy, jest konieczność usuwania z dachów nadmiaru opadów atmosferycznych. Kwestia dotyczy głównie śniegu oraz sopli, zwisających z rynien lub krawędzi dachów. O ile dla właścicieli budynków z dachami spadzistymi problemem mogą być sople, o tyle w przypadku dachów płaskich, a takie ma wiele obiektów przemysłowych, odśnieżanie dachów w Bydgoszczy może stanowić wyzwanie.

Dotyczy to szczególnie hal produkcyjnych i większych sklepów. Waga pokrywy śnieżnej o wysokości 15 cm na powierzchni jednego metra dochodzi do 50 kg. Oznacza to spore zagrożenie dla konstrukcji dachu budynku i może znacznie obniżyć jego stan techniczny. W Bydgoszczy działa kilka firm, zajmujących się odśnieżaniem i odladzaniem dachów, a pracują w nich osoby, posiadające stosowne przeszkolenie i uprawnienia do prac na wysokościach. W sezonie zimowym w internecie pojawia się jednak dużo ogłoszeń o tytułach „Studenci tanie odśnieżanie dachów Bydgoszcz" lub „Odśnieżanie dachów bez umowy". Dają je osoby, poszukujące dorywczej pracy, które faktycznie mogą wykonać dane zlecenia taniej niż firmy, Czy jednak warto zatrudniać kogoś na czarno lub na umowę – zlecenie?

Za zatrudnieniem firmy przemawia kilka czynników. Do prac na części budynków konieczne jest posiadane przez osoby, wykonujące pracę odśnieżania i odladzania pozwolenien i przeszkolenia. Ich brak, w przypadku kontroli, może stanowić dla nas, czyli pracodawcy, podstawę do otrzymania grzywny. Odśnieżanie dachów jest pracą, niosącą za sobą pewne zagrożenia: pracownik może spaść z dachu, odmrozić sobie kończyny lub ulec innemu wypadkowi. Osobom pracującym na dworzu należy zapewnić odzież ochronną oraz posiłki regeneracyjne. W przypadku wynajęcia firmy interesuje nas jedynie poprawne wykonanie zlecenia oraz terminowe opłacenie faktury – kwestie pracownicze pozostają w gestii podwykonawcy.

Korzystanie z serwisu edekarz.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityka prywatności.
Copyright © 2012-2018 by Tecta Sp. z o.o.