Więźba dachowa Bydgoszcz

i woj. kujawsko-pomorskie Najlepsi cieśle oferujący montaż więźby dachowej - Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie

M Dach

Dekarz-cieśla (Łódź, Rojna 54/27)
Obszar:
Kujawsko-Pomorskie, Polska i okolice
Zakres usług:
Więźba dachowa, prefabrykowane konstrukcje dachowe
Doświadczenie:
23 lat na rynku, ponad 110 inwestycji Członek PSD:od 2005 r.
Referencje:
34 obiekty referencyjne, 85 zdjęcia
Dobry dekarz

EK-BUD

Dekarz-cieśla (Chojnice, ul. Bytowska 21)
Obszar:
Kujawsko-Pomorskie i okolice
Zakres usług:
Więźba dachowa, konstrukcje drewniane
Doświadczenie:
49 lat na rynku, ponad 900 inwestycji
Referencje:
19 obiekty referencyjne, 120 zdjęcia
Dobry dekarz

Dachy Maxx

Dekarz-cieśla (Warszawa, Wiejska 20)
Obszar:
Kujawsko-Pomorskie i okolice
Zakres usług:
Konstrukcje drewniane
Doświadczenie:
39 lat na rynku, ponad 600 inwestycji Członek PSD:od 2009 r.
Referencje:
12 zdjęcia
Velux

Więźba dachowa – dobra konstrukcja to podstawa

Budowanie obiektu mieszkalnego lub przemysłowego wiąże się z zamknięciem go określonym elementem od góry, czyli prościej rzecz ujmując każdy budynek musi mieć dach. Jednak samo pokrycie dachu przez dekarza to nie wszystko, bardzo ważnym elementem w całej tej układance jest więźba dachowa, która musi zostać wykonana przez firmę z odpowiednim doświadczeniem. Profesjonalnych ekip ciesielskich układających więźbę dachową w Bydgoszczy jest wiele, na naszym portalu mogą Państwo wybrać spośród najlepszych.

Czym jest więźba dachowa? Jest to drewniana konstrukcja dachu albo inaczej po prostu szkielet dachu, którego głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru z pokrycia dachowego. Konstrukcja dachu wykonywana jest tylko i wyłącznie przez cieślę – najlepiej zdecydować się na usługi sprawdzonych i doświadczonych rzemieślników lub firm. Niestety dość często bywa, że konstrukcję dachu wykonuje ekipa murarska, która odpowiedzialna była za postawienie murów. Wybór odpowiedniej firmy lub rzemieślnika jest bardzo ważny, ponieważ zły projekt i złe wykonanie, może spowodować, że cała konstrukcja np. nie utrzyma pokrycia dachowego. Więźby wykonuje się albo bezpośrednio na budowach albo konstruuje się je w warsztatach, a takie prefabrykowane elementy przywozi się na budowę i montuje – w Bydgoszczy wiele profesjonalnych ekip zajmuje się tego typu realizacjami.

Jak wygląda prawidłowa konstrukcja? Do podstawowych elementów w konstrukcji więźby zalicza się wiązary, które dzielą się na kilka rodzajów m.in. wieszarowe, jętkowe. Każdy dach składa się z kilku wiązarów, jednak pokrycie dachowe umieszczane jest na łatach (przeważnie wąskie listwy). Prawidłowa więźba dachowa charakteryzuje się również tym, że wiązary opierają się na belkach stropu poddasza, na murze, najczęściej przy pomocy murłaty. Całą konstrukcję usztywniają wiatrownice – ukośne deski.

Dobre wykonanie więźby jest bardzo ważne, gdyż odpowiada ona za utrzymanie ciężaru pokrycia dachu, dlatego też do realizacji warto zaangażować firmę lub rzemieślnika, który na swoim koncie ma zrealizowane, ze skutkiem pozytywnym, tego typu przedsięwzięcia.

Korzystanie z serwisu edekarz.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityka prywatności.
Copyright © 2012-2018 by Tecta Sp. z o.o.