Nowe blachodachówki płaskie!

Nowość od RUUKKI oraz BLACHY PRUSZYŃSKI

 

Popularność płaskich dachówek ceramicznych oraz betonowych sprawiła, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji blachodachówek imitujących takie pokrycie dachu. Ciekawe propozycje w ostatnim czasie zaprezentowały firmy Ruukki oraz Blachy Pruszyński.

 

Producenci blachodachówek podążają za rynkowymi trendami. Coraz więcej z producentów w swoim portfolio umieszcza produkty mające nawiązywać do płaskich pokryć ceramicznych oraz betonowych. Takie rozwiązanie wprowadziła m.in. firma Bud-Mat. W roku 2017 pojawiła się ich ciekawa propozycja płaskiej blachodachówki modułowej – Murano. Ciekawy design i przetłoczenia blachodachówki dwumodułowej sprawiły, że stała się ona jedną z podstawowych w ofercie Bud-matu.

 

RUUKKI HYYGGE

W tym roku pojawiły się dwie nowości, które oferują zupełnie inne podejście do montażu i konstrukcji blachodachówek płaskich. Pierwszą z nich była RUUKKI HYYGGE. Blachodachówka jednopanelowa o delikatnych przetłoczeniach, a także w wersji bez przetłoczeń. Jej design opiera się na geometrii i gładkiej fakturze. Na dachu tworzy efekt, który z daleka jest nie do odróżnienia od płaskich pokryć wykonanych z dachówek.

 

 

 

 

Nieduże przetłoczenia tej dachówki metalowej (w każdej blachodachówce są to miejsca newralgiczne) zdają egzamin dzięki zastosowaniu grubszej blachy do produkcji tej dachówki czyli 0,6 mm. Dodatkowo blachodachówka ta oferowana jest w powłoce RUUKKI 40, która daje 40-letnią gwarancję.

 

 

 

RUUKKI HYYGGE wyróżnia sposób montażu. Nie jest to typowa blachodachówka dwumodułowa. Jest ona montowana poprzez wpinanie kolejnych paneli od dołu, a wkręty mocujące są dokręcane do listy montażowej znajdującej się na łacie. Dzięki temu każdy panel jest solidnie zamocowany, wkręty nie są widoczne, a dach tworzy harmonijną całość. Dodatkowo RUUKKI HYYGE oferuje pełną gamę obróbek z blachy. Zapewniają one zabezpieczenie całego dachu, które przy blachodachówkach płaskich były do tej pory elementem problematycznym. RUUKKI HYYGGE dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych tj. czarnym, graficie oraz antracycie.

 

 

 

 

PRUSZYŃSKI IRYD

Nowość od Blachy PRUSZYŃSKI czyli IRYD nawiązuje swym rozwiązaniem do już sprawdzonego panela z portfolio producenta czyli dobrze znanego REGLE. Jednakże nowy panel ma imitować dachówkę płaską. Co udaje się znakomicie. Ciekawe przetłoczenie wzmocnione delikatnym owalnym zarysem u góry panela tworzą bardzo ciekawą kompozycję na dachu.

 

 

 

IRYD dostępny jest w powłokach PURLAK i PURMAT z 30-letnią gwarancją. W przeciwieństwie do innych blachodachówek płaskich, dostępny jest w znacznie szerszej gamie kolorystycznej, w której znajduje się siedem kolorów. Dodatkową zaletą nowej propozycji od Blachy Pruszyński jest szybkość i łatwość montażu jej montażu.

 

 

 

Szerzej o nowych blachodachówkach możecie poczytać na stronach producentów:

RUUKKI HYGGE

 

PRUSZYŃSKI IRYD

 

Korzystanie z serwisu edekarz.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityka prywatności.
Copyright © 2012-2018 by Tecta Sp. z o.o.