Vilpe

Vilpe
Vilpe

 

 
 

 

Marka VILPE® pochodzi od fińskich słów: kanalizacja (Viemäri), wentylacja (Ilmanvaihto), okap kuchenny (Liesituuletin), oraz kominek wentylacyjny (Poistoputki) Element. Nazwa odzwierciedla nowatorski sposób zapewnienia łatwych i szybkich rozwiązań dla problemów występujących na wszystkich rodzajach dachów w nowoczesnym budownictwie. Markę VILPE® cechuje niezawodność, łatwy montaż i odporność na trudne warunki atmosferyczne.

 

Marka produktów VILPE® obejmuję szeroką gamę akcesoriów dachowych oraz do wentylacji wyciągowej dla wszystkich rodzajów dachów. Zastosowanie produktów wentylacji wyciągowej VILPE® gwarantuje świeże powietrze oraz zapewnia długą żywotność i trwałość konstrukcji. Występowania czystego, zdrowego powietrza w pomieszczeniach nie można przyjmować za pewnik, a zagwarantowanie powietrza dobrej jakości jest niewielką inwestycją w porównaniu z wynikającymi z tego korzyściami: zdrowy tryb życia i zachowanie budynku w dobrym stanie co wplynie na jego wartosc. Produkty VILPE® rozwiązują problem związane z wentylacją, zapobiegają powstawaniu pleśni i gromadzeniu się rakotworczego radonu.

 

 

Przejścia dachowe, kominki wentylacyjne oraz wentylatory dachowe VILPE® pasują do wszystkich typów i nachyleń dachów oraz występują w najpopularniejszych kolorach. SK Tuote wprowadza na rynek innowacyjne produkty od 1976 roku, co oznacza, że mamy prawie 40 letnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Wszystkie produkty są tak zaprojektowane aby sprostać wymaganiom najtrudniejszych skandynawskich warunków klimatycznych. Posiadają również certyfikację pozwalającą zagwarantować wszystkim naszym klientom najwyższą jakość i zgodność z europejskimi wymaganiami. Na wszystkie produkty VILPE® dajemy 20 lat gwarancji technicznej oraz 10 lat gwarancji estetycznej oraz 2 lata gwarancji na wszystkie elementy elektryczne. Dowiedz się więcej o certyfikatach i naszym zaangażowaniu w jakość produktów w sekcji Certyfikaty.

 

SK Tuote oferuje najszerszą gamę elementów mocujących do pokryć dachowych w Europie. Nasza oferta mocowań obejmuje wszystkie rodzaje stropów od betonowych po stalowe. Od 2014 roku, element mocujące są również uwzględnione w rodzinie produktów VILPE®.

 

Na dzień dzisiejszy, marka VILPE® jest jedną z najbardziej cenionych marek w skandynawskiej branży budowlanej, a SK Tuote stawia na najwyższą jakość, trwałość i łatwy montaż wszystkich naszych produktów. Nasze ukierunkowanie na potrzeby klientów pozwala nam dostosowywać się do przyszłych wyzwań w budownictwie poprzez wprowadzanie na rynek nowych innowacyjnych rozwiązań i produktów.

 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA >>

 

ROZWIĄZANIA

Firma SK Tuote Oy stworzyła markę VILPE®, która wychodzi naprzeciw wszystkim potrzebom wentylacyjnym zarówno nowych jak i remontowanych budynków. Marka VILPE® istniejąca od 1988 roku, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji wyciągowej dla domów jednorodzinnych, domków w zabudowie szeregowej, bloków mieszkalnych oraz domków letniskowych.

 

Produkty zostały zaprojektowane tak, by idealnie pasować do wszystkich rodzajów domów i budynków. Asortyment produktów VILPE® obejmuje wentylatory dachowe, kominki wentylacyjne, przejścia dachowe, szczelne przejścia dachowe, przejścia dachowe dla kominów, anten i przewodów, przewody wentylacyjne Ross, kratki wielofunkcyjne oraz wyłazy dachowe. Ponadto w ofercie znajdują się łączniki dachowe stosowane do mocowania zarówno na małych jak i dużych obiektach.

 

 

System produkcji jest zgodny z wysokimi standardami środowiskowymi i wymogami fińskiego przemysłu budowlanego, a także tymi określonymi przez społeczeństwo. Firmie SK Tuote Oy przyznano certyfikaty jakości SGS ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. Certyfikacja obejmuje rozwój, proces wytwarzania oraz sprzedaż produktów VILPE®. Możliwość stosowania produktów VILPE® w budownictwie potwierdza certyfikat VTT C164, a w przypadku elementów mocujących do pokrycia dachowego Europejska Aprobata Techniczna ETA-12/0595 oraz certyfikaty kontroli jakości VTT Technical Research Centre of Finland.

 

Produkty VILPE® są wykonane z nadającej się do recyklingu, odpornej na promieniowanie UV, wysokiej jakości mieszanki polipropylenu (PP). Materiał jest chemicznie obojętny i nieszkodliwy dla środowiska. Nie rdzewieje ani nie koroduje i może być stosowany w zakresie temperatur od -30°C do +80°C a czasowo od -40°C do +120°C. Na wszystkie produkty VILPE® dajemy 20 lat gwarancji technicznej i 10 lat gwarancji estetycznej, oraz 2 lata gwarancji na elementy elektryczne.

VILPE® zapewnia zarówno czyste powietrze w pomieszczeniach oraz prawidłową wentylację struktur budynku.

 

 

 PRODUKTY

 

Kominki wentylacyjne 

Kominki VILPE to produkty izolowane z przewodami wentylacyjnymi z głowicą. Wewnętrzny przewód wykonany jest z blachy ocynkowanej, zewnętrzny z polipropylenu. Wkręty są w zestawie. Do zamontowania kominka potrzebne jest odpowiednie przejście dachowe.

 

 
 
 
 

Przejścia dachowe 

Kominki wentylacyjne i wentylatory dachowe wyprowadzone dzięki przejściu dachowemu VILPE® ponad połać dachu, minimalizują poziom hałasu, nieprzyjemne zapachy oraz problemy z wilgocią. Montaż wodoszczelnego przejścia dachowego VILPE® na połaci dachu jest szybki i prosty.

Przejście dachowe oraz pozostałe produkty marki VILPE® zostały zaprojektowane w myśl zasady DIY. Jedna osoba może wykonać wszystkie etapy montażu, postępując zgodnie instrukcjami instalacji. Zestawy zawierają wszystkie części niezbędne do instalacji i nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Zatem VILPE® to idealne kompleksowe rozwiązanie.

 

 

 
 
 
 
 
 

SPRAWDŹ WIĘCEJ NA >>

 

Wentylatory dachowe

Ludzie i zwierzęta domowe żyjące w mieszkaniach i domach są stale narażeni na zanieczyszczenia, takie jak kurz, nieprzyjemne zapachy, dym oraz wilgoć. Zanieczyszczone lub wilgotne powietrze, które nie może zostać w kontrolowany sposób usunięte z budynku, skrapla się i przylega do jego struktur powodując pogorszenie ich stanu. Pogorszenie struktury, formy i wzrost stanu zanieczyszczeń w powietrzu oraz gaz radonowy w glebie stanowią zagrożenie dla zdrowia. Odpowiednia wentylacja zapobiega tym problemom.

VILPE® to doskonały system wentylacji, ponieważ wszystkie elementy niezbędne do montażu znajdują się w jednym opakowaniu. Występują trzy różne serie wentylatorów dachowych VILPE® w zależności od miejsca instalacji: typu P, S oraz stożkowego. Wentylator dachowy z wbudowanym silnikiem efektywnie wyciąga zanieczyszczone powietrze ponad połać dachu. Firma SK Tuote wprowadziła także energooszczędne wentylatory z serii ECo spełniające przyszłe wymagania energetyczne.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Wentylacja dachu

Zapewnienie odpowiedniej wentylacji przestrzeni konstrukcji dachowej jest bardzo ważne, ponieważ zapobiega kondensacji pary wodnej oraz rozwojowi grzybów i pleśni w strukturze przestrzeni dachu. Istotne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji przestrzeni między dachowej zarówno niewielkich jak i dużych budynków. Koszty renowacji szkód spowodowanych przez wilgoć i pleśń mogą sięgać nawet kilku milionów złotych.

Z wielu powodów, konstrukcje dachowe zawierają wilgoć, powstającą wskutek dyfuzji pary wodnej. Wilgoć dostaje się również do konstrukcji dachu z zewnątrz. Wilgoć powstaje już na etapie budowy wskutek niewłaściwego przechowywania materiałów budowlanych. Nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni i mikroorganizmów.

 

 
 
 
 
 

 

Korzystanie z serwisu edekarz.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityka prywatności.
Copyright © 2012-2018 by Tecta Sp. z o.o.